Pestújhelyi Közösségi Ház logója
Pestújhelyi Közösségi Ház

Cseperedő – Támogató anyaklub és babajátszó

2026 október 13
- 2026 október 13
A kép bal oldalán a hátteret is adó zöld növényzet, jobb oldalán egy kisbaba látható. A gyerek horgolt halványbarna sapkát és felsőt visel, zöld széllel és levél alakú rátétekkel. A sapkának még 2 szeme is van.

„ÖKOBABA NAP – PELUSTÓL A POPSIKRÉMIG”

Hogyan lehet egy kicsit környezettudatosabban babázni? Milyen a mosipelus a gyakorlatban, hogyan érdemes tárolni és mosni, és milyen egyszerű változtatásokkal tehetjük zöldebbé a családi mindennapokat?

Az Ökobaba napon többféle zöld, babás témával is várunk benneteket. Vendégünk Törőcsik Karina mosipelus-készítő, aki többféle pelenkát is bemutat, és praktikus tanácsokat ad a pelusozáshoz, a pelenkák tárolásához és mosásához.

Barta Ildivel natúr popsikrémet készítünk, és a zöld háztartásról is beszélgetünk.

A helyszínen Törőcsik Karina környezettudatosan készített gyermekkiegészítői is megvásárolhatók: Viiza by Karina

Az Ökobaba napra a megunt, használt gyerekjátékokat és könyveket is elhozhatjátok – csere-berélünk, hogy új gazdára találjanak a már nem használt kincsek. A mamikat egy vidám ökokvízzel is várjuk, apró nyereményekkel, a gyerekeknek pedig babajátszóval készülünk.

Az Ökobaba nap nem a tökéletességről szól. Inkább arról, hogy együtt fedezzünk fel olyan apró, praktikus ötleteket, amelyeket akár már másnaptól beépíthetünk a családi mindennapokba. Mert minden kis lépés számít.

ÖKOBABA NAP – Pelustól a popsikrémig

Helyszín: Pestújhelyi Közösségi Ház
Belépő: 2.000 Ft/család
Időpont: 2026. október 13., kedd, 10.00–12.00
Regisztráció: reg.pekh@csokonai15.hu

Esemény megosztása közösségi média felületeken:

Facebook
X

Közelgő események a következő helyszínen: Pestújhelyi Közösségi Ház

Parkettan rajzeszközók, rajzlapok és egy rajz, ami stilizált emberi arcot ábrázol, aminek az egyik fele kék, a másik piros. egy pohárban kávé, vagy kakaó áll mellette.
Pestújhelyi Közösségi Ház logója
előadás
2026. október 13
- október 13

Recharge – eszköztár a lelki jólléthez

Mentálhigiénés előadássorozat- Mentálhigiénés prevenció fiatal korban, a művészetterápia segítségével előadó: Törzsök-Connolly Éva komplex művészeti terapeuta, autizmus specifikus gyógypedagógus, pszichopedagógus, Psychology BA, Special and Additional Learning Needs MA Dátum: 2026. 10. 13. kedd, 17:30-19:30 Helyszín: Pestújhelyi Közösségi Ház Belépődíj/regisztráció: 1000 Ft/fő jelentkezes.pekh@csokonai15.hu Az előadásról: A KSH adatai szerint a köznevelésben regisztrált SNI – tanulók száma meghatványozódott […]

Recharge – eszköztár a lelki jólléthez esemény
Szecesszios épületekből egy városkollazs, bal oldalon középtájt fekete-macskaval
Pestújhelyi Közösségi Ház logója
alkotó
2026. október 16
- október 16

SZÁZ ÉV PESTÚJHELYEN- 100 éves a Pestújhelyi Közösségi Ház épülete KÉP-MÁS-MÁSKÉPP

Rajzolj, ahogy érzed! Alkotó óra Boldizsár Gizella művésztanárral Téma: Mesélő Házak- Lechner Ödön Időpont 2026.10. 16., 17:00-18:30 MESÉLŐ HÁZAK A szecessziós utazás folytatódik – Lechner Ödön nyomában Folytatjuk szecessziós utazásunkat, ezúttal Lechner Ödön mesélő házai között kalandozva. Bécstől Pozsonyon és Nagyváradon át Budapestig és Kecskemétig felfedezzük, hogyan válhat egy épület színekkel, formákkal, növényi motívumokkal és […]

SZÁZ ÉV PESTÚJHELYEN- 100 éves a Pestújhelyi Közösségi Ház épülete KÉP-MÁS-MÁSKÉPP esemény
Fehér háttér előtt egy pár vadonat új magasszárú cipő.Fekete bőrből készült, kecses, lefelé keskenyedő kb 4-5 centis sarokkal. A cipót gazdag, fehér tűzés, a fej felső részén és a száron hímzett, zöld leveles kék virágok díszítik. Fűzőként a virágok színével megegyező selyemszalag van benne.
Pestújhelyi Közösségi Ház logója
ismeretterjesztés
2026. október 17
- október 17

Helyi értékek, helyi mesterek – A rákospalotai krétás cipő nyomában

2026.10.17., szombat 11:00-14:30 A Pestújhelyi Közösségi Házban már több mint 3 éve folyik a rákospalotai néprajzi tárgyi emlékek feldolgozás a Hétszínvirág Hímzőszakkör segítségével. Most egy másik tárgytípust veszünk górcső alá. Ez alkalommal a szakmai napunk a hagyományos lábbelik, a helyi mesterségek és a kézműves tudás sokszínűségébe enged betekintést. A program középpontjában a rákospalotai krétás cipő […]

Helyi értékek, helyi mesterek – A rákospalotai krétás cipő nyomában esemény